CV Primary Essence

Prawdziwa wiedza o aromaterapii, kosmetyce, perfumerii i alchemii dotarła do Europy w okresie wczesnego Średniowiecza przez Hiszpanię. Korzenie sztuki perfumerii i narodziny tego zjawiska kulturowego to mieszanka trzech głównych kultur tradycji i wyznań: chrześcijańskiej, arabskiej i żydowskiej.Sztuka aromaterapii, perfum i używania kosmetyków osiągnęła wyżyny świetności w Hiszpanii w miastach takich jak Kordoba, Avila, Toledo, Granada, Palma de Mallorca, Barcelona i Girona. W X i XI wieku miasto Kordoba miało ponad 100 „Hamanów", salonów piękności i ówczesnych spa. W Granadzie do dzisiaj na centralnym placu w mieście zachował się Haman o nazwie Plaza Ali Atar Atar oznacza to w języku arabskim perfum perfum. W Geronie i Palmie de Mallorca wciąż można odwiedzić piękne budynki arabskich łaźni, które były faktycznie w tamtych czasach uzdrowiskami z różnymi pomieszczeniami przygotowanymi do wykonania wyjątkowych zabiegów kosmetycznych i terapeutycznych.  Tak więc można powiedzieć, że z rysu historycznego jasno wynika, że Hiszpania to kolebka europejskich Mistrzów Aromaterapii, Kosmetyki, Perfumerii i Alchemii.  
W Średniowieczu Półwysep Iberyjski stał się obszarem wiedzy, kultury i elegancji.  Dziedzictwo sztuki i nauki klasycznej kultury grecko-rzymskiej zostało przetłumaczone z łaciny i greckiego na język arabski, a w Hiszpanii, przetłumaczony z powrotem na język łaciński i nowe języki Europy. Hiszpania stała się imperium i kolebką wiedzy. Wszystkie uniwersytety Europy wysyłały swoich uczonych na studia do Hiszpanii, ucząc się sztuki alchemii. 


W tamtych czasach kosmetyki wcześniej powstawały w alchemicznych warsztatach alchemików i opierały się na transformacji ciała i duszy, czego efektem końcowym była harmonia, zdrowie i uroda. Alqvimia nawiązuje do tych tradycji, odzyskuje, pobiera i aktualizuje fundamenty starodawnych wytycznych hiszpańskich szkół Perfumerii, Aromaterapii, Kosmetyki i Alchemii. Kosmetyki  CVPE nie tylko mają dostarczyć oczekiwanych efektów kosmetycznych, ale także spowodować całkowitą przemianę człowieka dzięki ich stosowaniu, w szczególności dzięki olejkom eterycznych jako kluczowym składnikom we wszystkich kosmetykach CV PRIMATY ESSENCE....


 

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce. Zgoda